Co to ozonowanie?

       Ozonowanie to jedna z metod przeprowadzenia dezynfekcji, która nie wymaga użycia środków bakteriobójczych. Zamiast nich jest wykorzystywany ozon będący silnie utleniającym gazem.

        Ozonowanie najlepiej sprawdza się do odkażania mieszkań po kwarantannie, ponieważ usuwa z pomieszczeń mikroorganizmy, grzyby oraz pleśnie. Za pomocą tej metody można również zdezynfekować samochody, odgrzybiając klimatyzację

Jakie jest zastosowanie ozonowania?

        Ozonowanie ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest potrzebne powietrze wolne od chorobotwórczych zarazków i niepożądanych zapachów.

         Ozonowanie powietrza zlikwiduje nagromadzone latami zapachy, na przykład dymu papierosowego, zapachów kuchennych, odzwierzęcych. Ozon usunie zapachy, a nie je zamaskuje jak odświeżacze powietrza.

         Ozon zdezynfekuje nie tylko skontaminowane powietrze, ale wszystko co się z takim powietrzem styka czyli buty, materace, dywany, kanapy i inny sprzęt domowy. Tutaj wartym zasygnalizowania jest zastosowanie ozonowania w celu likwidacji szkodliwych substancji chemicznych z mebli domowych. Są to formaldehydy i ftalany zawarte w tworzywach sztucznych, farbach i lakierach. 

Ozonowanie wentylacji i klimatyzacji

        Ozon, jako cząsteczka trójatomowego tlenu dąży do utlenienia przez co sterylizuje wszystko z czym ma kontakt. Dzięki swoim właściwościom, ozon świetnie nadaje się do zastosowania podczas prac dezynfekcyjnych przy instalacjach wentylacji i klimatyzacji. Ozonowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych jest całkowicie bezpieczne i można je wykonywać podczas ozonowania pomieszczeń. 

        Dzięki ozonowaniu, serwisowane przez nas instalacje są bezpieczniejsze i zdrowsze w użytkowaniu.

Ozonowanie samochodów

        Ozonowanie samochodu jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Ozon, jako cząsteczka trójatomowego tlenu dąży do utlenienia przez co sterylizuje wszystko z czym ma kontakt. Zatem ozonując wnętrze auta, automatycznie zostanie przeprowadzone ozonowanie klimatyzacji, odgrzybienie jej. W przypadku zabiegu nastawionego tylko na ozonowanie wnętrza, należy również włączyć wentylację, co zapewni ruch powietrza – równomierne rozprzestrzenianie się gazu pozwalające na dotarcie ozonu do każdego miejsca, jest to najważniejsza kwestia podczas usługi ozonowania kubatur.

        Ozonowanie zabija: grzyby, zarodniki, pleśnie, roztocze, wirusy, wszelkie formy przetrwalnikowe.

        Ozon usuwa wszelkie zapachy (np. dym papierosowy, stęchlizna, pot, zapachy odzwierzęce, zapachy po środkach czyszczących), a nie je maskuje.

         Ozon nie pozostawia żadnych chemicznych pozostałości, rozkłada się do tlenu, którym oddychamy, jest ekologiczny.